Terugblik Samen op pad in de Achterhoek 2023
Terug naar overzicht

Terugblik Samen op pad in de Achterhoek 2023

23 jun 2023

Achterhoek

Op 22 juni was het dan zover, samen met de leden van de kenniskringen Living Lab, Academie en de leden van de Denktank brachten we een bezoek aan van Raam in Varsseveld en Nedap in Groenlo. Het doel van het evenement? De verbinding tussen de TZA Achterhoek leden versterken en leren van casussen omtrent samenwerken en digitalisering bij andere bedrijven.

Van Raam
Terwijl de deelnemers aan de lunch zaten ontstond de verbinding met de leden door het kennismakingsspel. Aan de hand van een zelfgekozen afbeelding konden de leden zich (opnieuw) aan elkaar voorstellen.

‘Ik heb gekozen voor een afbeelding met de vogel. Ik ben pas aangesloten bij de TZA en ik voel mij nog nieuw en een beetje een vreemde vogel. Ik voel mij wel erg welkom in deze groep.’

Jan-Willem Boezel nam ons vervolgens mee in o.a. de geschiedenis en het ontstaan van, van Raam. Jolien Heeman vertelde over de innovatie en de recent opgerichte ideeënfabriek die nieuwe innovaties en de verbinding met onderwijs en studenten moet versterken.

Tijdens de rondleiding door de fabriek kwamen er vele voorbeelden naar voren van gedigitaliseerde bedrijfsprocessen zoals het lassen dat op verschillende delen overgenomen is door robots. Hoe heeft van Raam haar medewerkers meegekregen in deze transitie? Je moet je medewerkers meenemen in het waarom en ze verantwoordelijk maken voor het hernieuwde proces door bijvoorbeeld opleidingen te verzorgen. Een mooie tip die ook toegepast kan worden bij onze leden.
En als laatste konden de leden nog ervaren dat het fietsen op een aangepaste driewielfiets niet meteen zo eenvoudig is als het lijkt.

Nedap
Het tweede gedeelte van onze middag vond plaats bij Nedap in Groenlo waar oud-collega Marijn Schurink een deel van de groep meenam voor een rondleiding door het kantoor. John Ruumpol, begeleide de andere groep voor de rondleiding. Gezamenlijk zaten wij na de rondleiding op de ‘tribune’ waar we uitleg kregen over o.a. de bijzondere werkcultuur bij Nedap. Binnen Nedap wordt gewerkt met kleine “tribes” om zodoende snelheid en beslissingsbevoegdheid in de teams te bewerkstelligen.

Rick Klein Koerkamp nam het stokje over en ging dieper in op de toepassingen van zorgtechnologie waarbij de Luna uitvoerig besproken is.

Evaluatie
Met een drankje en een hapje sloten we met zo’n 30 leden een mooie inspirerende middag af. Vele deelnemers gaven aan ons terug dit een mooie manier te vinden om elkaar te vinden en dit actief te willen blijven doen.

En hoe nu verder? Vast staat dat we in 2024 weer samen op pad gaan! We hebben van onze leden ideeën gekregen voor andere inspirerende bedrijven. Deze nemen wij dan ook zeker mee naar volgend jaar. Daarnaast kwam meerdere keren terug dat ze ook van elkaar willen blijven leren door het bespreken van voorbeelden in de praktijk en te inventariseren of er gemeenschappelijke problemen zijn op het gebied van zorgtechnologie implementatie. Belangrijke onderwerpen waar we op terugkomen in onze kenniskringen en Denktank.

Bedankt deelnemers voor jullie actieve deelname en bedankt van Raam en Nedap voor het hartelijke ontvangst en voor het meenemen in jullie processen en verhalen.

Blijf op de hoogte met het nieuws uit jouw regio

Nieuwsbrief juli 2024

Regio Achterhoek

Nieuwsbrief juli 2024

Lees in de nieuwsbrief het laatste nieuws, tips en events van de TZA Achterhoek.

Netwerken en leren van cross-overs in de Achterhoek

Regio Achterhoek

Netwerken en leren van cross-overs in de Achterhoek

Nieuwsbrief mei 2024

Regio Achterhoek

Nieuwsbrief mei 2024

Lees in de nieuwsbrief het laatste nieuws, tips en events van de TZA Achterhoek.

Zelfstandigheid versterkt door inzet Medido in Thuiszorg bij Marga Klompé

Regio Achterhoek

Zelfstandigheid versterkt door inzet Medido in Thuiszorg bij Marga Klompé

STOZ (Stimuleringsregeling Technologie in Ondersteuning en Zorg) opent op 14 mei

Regio Achterhoek

STOZ (Stimuleringsregeling Technologie in Ondersteuning en Zorg) opent op 14 mei

Nieuwsbrief maart 2024

Regio Achterhoek

Nieuwsbrief maart 2024

Lees in de nieuwsbrief het laatste nieuws, tips en events van de TZA Achterhoek.

Patricia Jaeger: passie voor adoptie van zorgtechnologie en menselijke maat

Regio Achterhoek

Patricia Jaeger: passie voor adoptie van zorgtechnologie en menselijke maat

Slim Incontinentiemateriaal: Een win-winsituatie voor cliënt en medewerker

Regio Achterhoek

Slim Incontinentiemateriaal: Een win-winsituatie voor cliënt en medewerker

Positioneren we zorgtechnologie niet onbedoeld als iets negatiefs?

Regio Achterhoek

Positioneren we zorgtechnologie niet onbedoeld als iets negatiefs?

GEWOON GOAN! Een terugblik op onze Inspiratie- en innovatiedag

Regio Achterhoek

GEWOON GOAN! Een terugblik op onze Inspiratie- en innovatiedag

Implementatieproject Genus Care van start!

Regio Achterhoek

Implementatieproject Genus Care van start!